Menu
en

BoxHouse

Aplikacja webowa do zarządzania nieruchomościami. Zarówno dla developerów, spółdzielni, jak i wynajmujących pojedyncze mieszkania, czy też samych lokatorów. Jeden z najciekawszych projektów, nad jakim mieliśmy okazję pracować.

Zobacz case study
Rodzaj projektu
Aplikacja Webowa
Data zakończenia
2014
Technologie
php (symfony 2), JS, HTML, CSS

Klient

Naszym partnerem przy tworzeniu BoxHouse była firma Hemnes, która zajmuje się wspieraniem startupów i finansowaniem ambitnych projektów IT. Są oni mocno związani z rynkiem nieruchomości (zarówno polskim, jak i zagranicznym) i dostrzegłszy brak aplikacji webowej dostępnej dla szerokiego grona użytkowników, postanowili coś z tym zrobić. Tak rozpoczęła się nasza współpraca w celu stworzenia aplikacji.

Wyzwania

Jako projekt całościowy, BoxHouse był wielkim wyzwaniem. Wymagał dokładnej analizy wymagań, która i tak miała być na bieżąco weryfikowana i poprawiana. Dodatkowo potrzebował zaprojektowania całej logiki aplikacji. Musieliśmy też dostosować sposób realizacji - wybrać odpowiednią metodologię wytwarzania oprogramowania. A - jak później się okazało - potrzeby aplikacji znacznie przerosły jej pierwotne założenia.

Rozwiązania

Jeden z naszych najbardziej zaawansowanych projektów aplikacji webowych. Oprócz trzonu aplikacji, czyli samego zarządzania nieruchomościami, w BoxHouse zaimplementowaliśmy wiele interesujących rozwiązań, m.in. moduł płatności, który obsługiwał płatności międzynarodowe PayPal. Ponadto system egzekwowania należności, system powiadomień sms. Integracja google maps oraz dostosowanie autouzupełniania i aktualizacji mapy ulepszyła proces dodawania nieruchomości.

Mieliśmy do czynienia z projektem tworzonym od zera, gdzie wiele potrzeb nie było jasno określone, dlatego do realizacji projektu wybraliśmy jedną z metodologii Agile - SCRUM. Dzięki zastosowaniu iteracyjnego podejścia do wytwarzania oprogramowania i testowania półproduktów przygotowana przez nas aplikacja lepiej spełnia realne potrzeby użytkowników.

Do stworzenia tak złożonej aplikacji, równocześnie zachowując jej prędkość i bezpieczeństwo, zdecydowaliśmy się na zastosowanie frameworka Symfony 2. Pomijając już ogromne doświadczenie zebrane w stosowaniu tego frameworka, solidność i elastyczność, jaką dysponuje, czyniła go jednym z najlepszych kandydatów do implementacji tego projektu.

promo image

Rok ciężkiej pracy dał efekt w postaci oficjalnego wydania.

live

Podsumowanie

BoxHouse był projektem pełnym małych i dużych wyzwań. Pozwolił nam na zastosowanie najnowszych rozwiązań związanych z płatnościami, obsługą sms-ów, windykacją. Zaawansowane zarządzanie nieruchomościami i użytkownikami, bogate testy aplikacji pozwoliły solidnie ją zabezpieczyć. Ogromne doświadczenie w tworzeniu aplikacji i zarządzaniu projektem, w połączeniu z zadowolonym klientem i nietuzinkowym produktem sprawiło, że BoxHouse stał się jednym z naszych ulubionych projektów.

Powrót do strony głównej