itmore 2020-12-29

Integracje systemów cz.I – Easy Redmine i ERP Comarch XL

Easy Redmine powstał na bazie systemu Redmine, który wzbogacono dodatkowo o wtyczki znacznie zwiększające funkcjonalność oprogramowania.. Połączenie nowego projektu mobilnego z najbardziej poszukiwanymi wtyczkami i funkcjami sprawia, że zarządzanie projektem jest przyjemniejsze, poprawia komunikację, wygodę użytkownika oraz oszczędza czas.

Integracja systemów informatycznych ma na celu skomunikowanie ze sobą poszczególnych aplikacji oraz umożliwienie korzystania przez wszystkie systemy z tych samych zasobów. Pomimo, że funkcje w każdym z programów są zupełnie inne, to część wykorzystywanych danych bądź urządzeń jest taka sama dla więcej niż jednego z nich. Zintegrowane systemy oprogramowania dają nam większe możliwości i korzyści niż gdybyśmy korzystali z każdego programu osobno.


System Easy Redmine nie ogranicza nas również jeżeli chodzi o integracje z zewnętrznymi produktami takimi jak CRM, ERP, dedykowanymi systemami zarządzania zadaniami i czasem pracy użytkowników, Redmine, GitLab itp. 

Jedną z naszych realizacji jest stworzenie integracji Easy Redmine z systemem Comarch ERP XL. Easy Redmine jest wykorzystywany do generowania raportów rentowności projektów na podstawie przepracowanego czasu pracy na poszczególnych zadaniach we wskazanych projektach. Umożliwia to gromadzenie wszystkich najistotniejszych informacji w jednym systemie przy zachowaniu spójności danych. Dodatkowo po wdrożeniu modułu budżetowego na platformie Easy Redmine tworzy nam się system o ogromnym potencjale rozwojowym w dziedzinie kontaktu z klientem. Synchronizacji wszelkich informacji finansowych oraz rozliczania roboczogodzin lub wykonanych czynności nawet na najdrobniejszym zadaniu.  Co ważne integracja nie zakłóca nam pracy pozostałych pluginów wbudowanych w Easy Redmine jak również w aplikacji na której pracuje nasz integrator. Umożliwia to nam synchronizację tych trzech aplikacji oraz oszczędność czasu, która bez wątpienia jest na wagę złota.

Integrator działa na serwerze, na którym jest wdrożony system Easy Redmine. Synchronizację możemy ustawić według indywidualnych potrzeb i dostosować ją do istniejących mechanizmów zachodzących w przedsiębiorstwie.

Back to top