itmore 2021-02-19

Integracje systemów cz.II – Easy Redmine i GitLab

Integracja systemów informatycznych ma na celu skomunikowanie ze sobą poszczególnych aplikacji oraz umożliwienie korzystania przez wszystkie systemy z tych samych zasobów. Pomimo, że funkcje w każdym z programów są zupełnie inne, to część wykorzystywanych danych bądź urządzeń jest taka sama dla więcej niż jednego z nich. Zintegrowane systemy oprogramowania dają nam większe możliwości i korzyści niż gdybyśmy korzystali z każdego programu osobno.

System Easy Redmine nie ogranicza nas również jeżeli chodzi o integracje z zewnętrznymi produktami takimi jak CRM, ERP, dedykowanymi systemami zarządzania zadaniami i czasem pracy użytkowników, Redmine, GitLab itp.

 

Jedną z integracji przez nas dokonanych jest migracja projektów, wraz z historią edycji zadań, czasem pracy, załącznikami, z systemów Redmine i GitLab do Easy Redmine. Jednocześnie integrator cały czas synchronizuje nowo nadpisane zmiany, przez nas wprowadzane w systemie Redmine, jak również na platformie GitLab. Zaletą tej integracji jest przede wszystkim spójność informacji oraz jedno miejsce, dzięki któremu użytkownicy końcowi nie muszą tracić czasu na poszukiwanie istotnych dla nich informacji. Wszystko spięte w całość tworzy nam system o bardzo dużych możliwościach zestrojenia ze sobą kilku aplikacji. Dyskretne działanie integratora, który w żadnym stopniu nie utrudnia pracy użytkownikowi końcowemu. Co ważne integracja nie wpływa również w negatywny sposób na pracę pozostałych wbudowanych aplikacji. Dzięki czemu możemy skupić się na wykonywaniu naszych codziennych obowiązków.

Back to top