itmore 2019-12-16

Koniec wsparcia technicznego dla systemu Windows 7 już 14.01.2020 roku

Firma Microsoft zobowiązała się zapewnić 10 lat pomocy technicznej produktu dla systemu Windows 7, jeśli został on wydany 22 października 2009 roku. Po zakończeniu tego 10-letniego okresu firma Microsoft przestanie świadczyć pomoc techniczną dla systemu Windows 7, aby móc skupić inwestycje na wspieraniu nowszych technologii i wspaniałych nowych możliwości. Zakończenie wsparcie technicznego systemu Windows 7 nastąpi 14 stycznia 2020.
Po tej dacie wsparcie techniczne i aktualizacje oprogramowania z witryny Windows Update pomagające chronić Twój komputer nie będą już dostępne dla produktu. Firma Microsoft stanowczo zaleca przejście do systemu Windows 10 jeszcze przez styczniem 2020 r., aby uniknąć sytuacji, w której potrzebna pomoc techniczna nie będzie już dostępna.

Co dokładnie oznacza koniec wsparcia technicznego dla Windows 7?

Wszystkie komputery z systemem Windows 7, po 14 stycznia 2020 r. przestaną otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń. Dlatego ważne jest, aby uaktualnić system do nowszej wersji, takiej jak Windows 10, która zapewnia najnowsze aktualizacje zabezpieczeń, dzięki którym Ty i Twoje dane jesteście bezpieczni. Ponadto obsługa klienta firmy Microsoft nie będzie już zapewniać pomocy technicznej dla systemu Windows 7. Powiązane usługi systemu Windows 7 z upływem czasu również zostaną wycofane. Na przykład niektóre gry, takie jak internetowe gry Backgammon czy Checkers, jak również usługa Elektronicznego przewodnika po programach (EPG) mają zostać wycofanie w styczniu 2020 r.

 

Co należy zrobić?

W przypadku większości użytkowników systemu Windows 7 zalecaną ścieżką będzie przejście na nowe urządzenie z systemem Windows 10. Dzisiejsze komputery są szybsze, lżejsze a przy tym wydajniejsze i bezpieczniejsze, a ich średnia cena jest znacznie niższa niż 8 lat temu. Jeśli chcesz skorzystać z naszej pomocy przy wyborze nowego komputera, napisz na pomoc@itmore.pl 

 

Czy można uaktualnić komputer z Windows 7 do wersji Windows 10?

W niektórych przypadkach można uaktualnić przez zakup i instalację pełnej wersji oprogramowania Windows 10, aczkolwiek lepiej jest kupić nowy komputer z systemem Windows 10, aby skorzystać z najnowszych możliwości sprzętu. Oferta bezpłatnego uaktualnienia systemu do wersji Windows 10 zakończyła się 29 lipca 2016 r. Aby uzyskać system Windows 10, konieczne jest kupienie nowego urządzenia lub, jeśli masz zgodny komputer osobisty, kupienie pełnej wersji oprogramowania w celu zaktualizowania dotychczasowego urządzenia. Firma Microsoft zaleca, aby nie instalować systemu Windows 10 na starszych urządzeniach. Niektóre urządzenia z systemem Windows 7 nie są zgodne z systemem Windows 10 lub może na nich wystąpić obniżona funkcjonalność. Jeśli potrzebujesz naszego wsparcia, napisz na pomoc@itmore.pl 

 

Co, jeśli dalej będziesz korzystać z systemu Windows 7?

Jeśli będziesz nadal używać systemu Windows 7 po zakończeniu świadczenia wsparcia technicznego, Twój komputer osobisty będzie nadal działać, ale będzie bardziej narażony na zagrożenia bezpieczeństwa i wirusy. Twój komputer osobisty będzie nadal się uruchamiał i działał, ale nie będzie otrzymywał aktualizacji oprogramowania, w tym aktualizacji zabezpieczeń od firmy Microsoft.

 

Czy wsparcie techniczne dla programu Internet Explorer będzie nadal dostępne w systemie Windows 7? 

Wsparcie techniczne programu Internet Explorer na urządzeniu z systemem Windows 7 również zostanie zakończone 14 stycznia 2020 r. Program Internet Explorer będący składnikiem systemu Windows jest objęty takim samym cyklem życia wsparcia technicznego co system Windows, na którym jest zainstalowany.

 

Czy można przenieść używane programy na nowy komputer z systemem Windows 10? 

Zalecaną praktyką jest wykonanie nowych instalacji aplikacji i programów na nowym komputerze osobistym z systemem Windows 10. Sklep Microsoft Store zawiera szereg aplikacji innych trzecich, które mogą być łatwo pobrane i zainstalowane. 

W przypadku oprogramowania niedostępnego w sklepie Microsoft Store zalecane jest przejście na stronę oficjalną producenta oprogramowania i pobranie z niej wersji programu na system Windows 10. Niekiedy niektóre starsze programy mogą nie mieć zaktualizowanej wersji, która jest zgodna z systemem Windows 10. Jeśli potrzebujesz naszego wsparcia, napisz na pomoc@itmore.pl 

 

Firma Microsoft będzie wysyłać przypomnienia do końca 2019 r. z zalecanymi działaniami do podjęcia przed zakończeniem wsparcia technicznego systemu Windows 7. Więcej informacji na temat zakończenia wsparcia technicznego systemu Windows 7 można znaleźć na stronie www.microsoft.com/windows7.

Back to top