itmore 2022-04-22

Microsoft 365 czy warto ?

Czy warto wybrać pakiet Microsoft 365 ? To dobre pytanie na które wiele firm szuka odpowiedzi. Niewątpliwie jest to najpopularniejszy pakiet biurowy na świecie. Microsoft 365 to następca popularnego pakietu Office 365. Jest to zestaw nowoczesnych narzędzi biurowych, które pomogą w rozwoju firmy. Microsoft 365 to nie tylko znane dobrze programy takie jak Word, Excel, Outlook czy PowerPoint ale także Access, Publisher, MS Teams, SherePoint, OneDrive oraz wiele innych. W tym artykule przedstawimy jakie są pakiety oraz korzyści z wdrożenia Microsoft 365.

Microsoft 365 został stworzony po to, aby zapewnić wydajniejszą i bardziej bezpieczną pracę przy komputerze, tablecie czy telefonie. Usługi w chmurze i bardzo szeroki zakres programów powodują, że Microsoft 365 jest idealnym rozwiązaniem do pracy biurowej ja również do pracy zdalnej. Zapewnia możliwość prowadzenia wydajnej pracy z dowolnego miejsca i z dowolnego urządzenia.

Wraz z subskrypcją pakietu Microsoft 365 otrzymujemy przestrzeń w chmurze OneDrive o pojemności 1 TB na magazynowanie naszych danych, dzięki czemu nie zajmujemy przestrzeni na dyskach. Dzięki usłudze OneDrive mamy swobodny dostęp do zgromadzonych tam plików, dokumentów i arkuszy kalkulacyjnych.  

Microsoft 365 to bardzo elastyczna platforma, która pozwala dostosować środowisko pracy do potrzeb firmy. Różne wersje pakietów oferują różny dostęp do usług na przykład do poczty Exchange, MS Teams lub możliwości instalacji programów na komputerze. 

 

Pakiety jakie są dostępne

 

  • Microsoft 365 Basic w ramach którego mamy dostęp do aplikacji takich jak Word, Excel, Power Point Outlook itp. w wersji Online przez dowolną przeglądarkę Internetową. Nie ma możliwości instalacji programów na komputerze. Oprócz tego otrzymujemy przestrzeń dyskową OneDrive om pojemności 1TB, 50 GB na pocztę Exchange oraz dostęp do Komunikatora MS Temas.

  • Microsoft 365 dla firm oferuje dostęp do aplikacji w wersji Online oraz daje możliwość instalacji na komputerze otrzymujemy również 1TB na pliki i dokumenty w OneDrive. Ta wersja pakietu Microsoft 365 nie zawiera dostępu do poczty Exchange i komunikatora Teams.

  • Microsoft 365 Business Standard w ramach tej wersji otrzymujemy dostęp do wszystkich aplikacji Microsoft 365 zarówno przez przeglądarkę oraz w formie klasycznych aplikacji na komputerze. Każdy użytkownik otrzyma 1TB miejsca na swoje pliki, dostęp do usługi Exchange oraz komunikatora Microsoft Teams.

  • Microsoft 365 Business Premium jest to najbogatsza wersja pakietu Microsoft 365 która zawiera wszystko co wersja Microsoft 365 Business Standard a oprócz tego zaawansowane zabezpieczenia, kontrolę dostępu do danych oraz ochronę przed zagrożeniami cybernetycznymi.  

 

Korzyści jakie płyną z wdrożenia Microsoft 365:  

 

  • Współdzielenie – możliwość udostępniania w łatwy sposób dużych plików oraz współpraca wielu osób na jednym dokumencie. 

  • Mobilność – praca z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie i z dowolnego urządzenia. 

  • Bezpieczeństwo – niezawodny backup naszych danych oraz dwuetapowa autoryzacja Microsoft Authenticator.

  • Oszczędności – łatwe zarządzanie licencjami, wygoda w płatnościach. Możliwość wykupienia subskrypcji na miesiąc lub rok. Dopasowanie odpowiedniego pakietu do naszych potrzeb.  

  • Automatyczna aktualizacja – zawsze aktualna wersja wszystkich programów pakietu Microsoft 365 oraz wsparcie techniczne.  

Czy warto zainwestować ? To problematyczne pytanie które z pewnością się pojawi. Korzystając z programów w pakiecie Microsoft 365 rzadko i tylko w celach prywatnych, domowych możemy rozważyć skorzystanie z darmowych odpowiedników, które mają wiele ograniczeń i często wymuszają oglądanie reklam. Jeśli jednak korzystamy z edytorów tekstu, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji czy organizujemy spotkania oraz używamy komunikatora na co dzień – to pakiet programów Microsoft 365 będzie doskonałym narzędziem. Za niewielką cenę subskrypcji otrzymujemy pełnoprawny pakiet programów biurowych oraz w przypadku problemów ze wsparcia technicznego firmy Microsoft.

 

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o pakietach , metodach subskrypcji oraz wdrożeniu  Microsoft 365 skontaktuj się z nami.

Back to top