itmore 2022-05-16

Office 2013 – Koniec wsparcia. Co wybrać.

W przyszłym roku nastąpi koniec wsparcia technicznego dla licencji Microsoft Office 2013. Oznacza to, że ta wersja pakietu Office przestanie byś wspierana i nie będzie otrzymywała aktualizacji, które m. in. łatają luki w zabezpieczeniach. W tym artykule dowiesz się kiedy kończy się wsparcie dla produktu Office 2013 i jaką wybrać alternatywę.

Wsparcie dla Microsoft Office 2013 kończy się 11 kwietnia 2023 roku. Już z wydaniem licencji Office 2013, Microsoft określił daty końca wsparcia podstawowego i rozszerzonego. Jeśli chcesz sprawdzić kiedy kończy się wsparcie na inne produkty firmy Microsoft to kliknij tutaj.  

 

Z punktu widzenia użytkowego, samo korzystanie z typowych programów, jak Word, Excel czy Outlook, będzie nadal możliwe. 

 

Jeśli chodzi o skutki związane z zakończeniem wsparcia technicznego, najważniejszym z nich jest bezpieczeństwo użytkowania. Aktualizacje łatają luki w zabezpieczeniach i znacznie zmniejszają narażenie na cyberataki. Co jeszcze oznacza koniec świadczenia pomocy technicznej? 

  • brak aktualizacji oprogramowania z witryny Microsoft Update, 

  • brak pomocy technicznej przez telefon lub czat, 

  • wycofanie większości zawartości pomocy online, 

  • wyłączenie opcji pobierania pakietu Office 2013 ze strony Microsoftu. 

  • brak możliwości konfigurowania pakietu Office 2013 z usługą Exchandge w pakietach Microsoft 365.  

Co wybrać zamiast Microsoft Office 2013? 

 

Jeśli zależy Ci na zawsze aktualnych usługach i bezpieczeństwie w codziennej pracy, nadal możesz korzystać z licencji Microsoft. Pakiety Office od lat cieszą się wielką popularnością, dlatego przejście na wyższy plan zdaje się być najlepszym i najszybszym wyborem. Do wyboru mamy licecnję w formie subskrypcji Microsoft 365 oraz licencję tzw. BOX Microsft Office 2021.   

Microsoft 365 dla domu i dla firmy 

 

Aby podobna sytuacja zmiany oprogramowania nie wydarzyła się w przyszłości, rozsądnym wyborem będzie subskrypcja licencji Microsoft 365. Z powodzeniem użyjesz ich w domu oraz w firmie, a Twoje aplikacje będą zawsze aktualne oraz wspierane. Mamy do wyboru licencję dla użytkowników domowych oraz dla przedsiębiorstw.  

 Więcej na temat Microsoft 365 znajdziesz w poprzednim naszym blogu Microsoft 365 czy warto ?

Microsoft Office 2021 dla domu i biznesu 

 

Jeśli zależy Ci na jednorazowej płatności za usługę, przyjrzyj się pakietom Office 2021, które jeszcze przez lata będą wspierane technicznie przez producenta. Licencji 2021 również użyjesz zarówno w domu, jak i w swojej firmie. Wsparcie dla tego produktu zakończy się 13 października 2026.  

Google Workspace

 

Dla chcących przesiąść się na inne rozwiązanie, Google udostępnia narzędzia do pracy biurowej i zdalnej.  

Z Google Workspace nie ma ograniczenia co do liczby urządzeń, na których używasz aplikacji. Jest to opcja warta rozważenia przez miłośników pełnej swobody i mobilności.  

Jeśli interesuję Cię wdrożenie pakiety Microsoft 365 oraz Google Workspace skontaktuj się z nami.  

Back to top