itmore 2021-05-08

Porównanie pięciu najlepszych aplikacji do zarządzania projektami

W polskich firmach z roku na rok narasta tendencja do wykorzystywania w swojej pracy modelu biznesowego opartego na projektach. Głównym powodem tego trendu jest chęć zwiększenia efektywności i wydajności zespołu. Jeśli chcesz, aby specjaliści współpracowali ze sobą na jeszcze wyższym poziomie, potrafili dzielić się efektami swojej pracy jak również byli w stanie planować kwestie związane z projektami, potrzebujesz właśnie jednego z poniższych narzędzi.

Narzędzie do zarządzania projektami pomoże Ci zorganizować przepływ informacji, zapewnić terminowe wykonywanie zadań i odpowiednie rozmieszczenie zasobów. Obecnie na świecie możemy znaleźć wiele takich aplikacji, dlatego też w tym miejscu zgromadziliśmy pięć programów wartych największej uwagi. Wszystkie systemy posiadają również podstawowe funkcje dlatego “wyciągniemy” ich mocne strony oraz te cechy, które je wyróżniają na tle reszty. Każdy z programów posiada wersję dostępną w języku angielskim, niektóre posiadają również język polski. Jeśli szukasz programu do zarządzania projektami, to jesteś w dobrym miejscu. W tym artykule porównamy możliwości pięciu najlepszych aplikacji do zarządzania projektami, Flowgres, Easy Redmine, Microsoft Project, Jira oraz Asana.

System Flowgres to wszechstronna platforma do zarządzania projektami która posiada praktycznie wszystko, czego potrzebujesz do zarządzania projektem w jednym miejscu.
Zaletą Flowgresa jest platforma online. Możliwość trzymania programu w chmurze pozwala na spokojną pracę oraz ciągłe wsparcie techniczne. Jednocześnie mamy dostęp do aplikacji z każdego urządzenia: Windows, Android oraz MacOS.

System jest kompleksowy, a przy tym intuicyjny. Jeśli chcesz, aby klient był zawsze informowany o postępie projektu, możesz pozwolić mu zalogować się do Flowgres i wyświetlić wybrane obszary. Szybko nauczysz się korzystać z niego w pełni.

Z jego pomocą możesz budować harmonogramy projektów, śledzić postępy prac i organizować współpracę. Z Flowgres zarządzasz zasobami, rozmawiasz z zespołem, dodajesz załączniki i otrzymujesz powiadomienia w czasie rzeczywistym.

Możliwości platformy obejmują:

Jeśli chcesz, możesz umówić się na dedykowaną i darmową prezentację możliwości tego narzędzia.

Easy Redmine to rozbudowana wersja Redmine zaprojektowana przez EasySoftware. Połączenie nowego widoku projektu z większością pożądanych wtyczek i funkcji sprawi, że zarządzanie projektami stanie się przyjemniejsze, poprawi komunikację w zespole, wygodę użytkownika i zaoszczędzi Twój czas. Jest dodatkowo rozszerzalny za pomocą wtyczek do zasobów, Agile, Finansów, CRM, Help Desk, a od niedawna także DevOps.

Główne korzyści:

Microsoft Project jest to aplikacja, która ułatwia zarządzanie projektami, czasem, zasobami i finansami danego projektu. System udostępnia narzędzie do tworzenia harmonogramów, planowania działań i nadzorowania prac. MS Project jest bardzo popularną usługą, która widocznie usprawnia wykonywanie obowiązków i pracę z różnego typu projektami.

Dzięki MS Project użytkownicy mogą przede wszystkim planować działania, tworząc harmonogramy. Przy zarządzaniu projektami jest to niezwykle istotne. Poza tym, aplikacja pomaga przydzielić osobom konkretne zadania. Dodatkowo, manager projektu ma wgląd w postęp pracy obrazujący ukończone elementy projektu spośród wszystkich rozdysponowanych prac. Bardzo przydatne jest także tworzenie i możliwość zarządzania budżetem oraz wizualizacje etapów projektu.

Najważniejsze funkcje platformy Microsoft Project:

Jira to rodzina produktów opracowanych po to aby pomóc wszelkiego rodzaju zespołom, nie tylko informatycznym, zarządzać ich pracą. Tworzenie historii, planowanie sprintu, śledzenie problemów to niektóre z funkcjonalności, użytkownicy mogą również generować raporty, które pomagają ulepszać zespoły i tworzyć własne przepływy pracy.

W Jira Core użytkownicy używają zgłoszeń (z ang. issues) do reprezentowania dokumentów, zadań, a nawet osób. Issues w Jira mogą reprezentować wszystko, co zespoły chcą śledzić i nad czym chcą pracować. Zgłoszenia są pogrupowane w projekty i umożliwiają zaplanowanie zadań dla zespołów.

Najważniejsze funkcje platformy Jira:

Asana to zaawansowana aplikacja do zarządzania grupowymi projektami. Sprawdza się zarówno w przypadku hobbystycznych przedsięwzięć zespołowych, takich jak prowadzenie wideobloga, jak i podczas wykonywania obowiązków służbowych. 

Wyróżnia się wyjątkowo intuicyjnym interfejsem i przyjazną szatą graficzną. Asana ma płatną i bezpłatną wersję, ale wykorzystywana jest głównie jako rozwiązanie biznesowe.

Najważniejsze funkcje platformy Asana

W naszym artykule chcieliśmy zaprezentować zestawienie 5 najlepszych programów do zarządzania projektami. Każdy z nich ma swoje zalety, które możemy wykorzystać pod własne potrzeby lecz to Ty musisz ocenić, które narzędzie pasuje Ci najlepiej.

Back to top