Botatechnik

ISymulator sterowania statkiem transportowym. Cała obsługa aplikacji opiera się na urządzeniach wykorzystywanych do sterowania prawdziwymi statkami.

Klient

Naszym klientem, dla którego wykonywaliśmy symulator sterowania statkiem, była firma Botatechnik, która zajmuje się między innymi usługami na rynku offshore, sprzedażą oraz serwisem okrętowych układów napędowych. Opierając się na wiedzy i doświadczeniu oferują swoim klientom obsługę na najwyższym światowym poziomie, co jest potwierdzone przez liczne autoryzacje oraz certyfikaty.

Rodzaj projektu

Aplikacja desktopowa

Rok

  • 2014

Opis Projektu 

Przygotowanie sumulatora statku było dla nas dużym wyzwaniem z kilku względów. Firma Botatechnik wymagała współpracy przygotowanego przez nas oprogramowania z używanymi przez klienta urządzeniami sterującymi wykorzystywanymi na statkach. Dodatkowo symulator miał być jednym z czołowych elementów ekspozycji na stanowisku klienta podczas międzynarodowych targów Baltexpo. W związku z tym oprogramowanie musiało być wizytówką obrazującą jakość usług naszego klienta i realizacja prac nie mogła być opóźniona.
 
Zrealizowany przez nas projekt wymagał od nas nieszablonowego podejścia. Największym wyzwaniem, jakiemu musieliśmy sprostać, była obsługa urządzeń analogowych, które są montowane na statkach do sterowania układami napędowymi. Poprzez konsultacje i dobrą współpracę z klientem byliśmy w stanie przygotować aplikację spełniającą wszystkie wymagania naszego kontrahenta. Aplikacja spełniła oczekiwania klienta i wywołała duże zainteresowanie podczas targów Baltexpo 2015. Dwa lata później została rozwinięta o nowe, bardziej zaawansowane funkcjonalności.
Back to top