BoxHouse

Aplikacja webowa do zarządzania nieruchomościami. Zarówno dla developerów, spółdzielni, jak i wynajmujących pojedyncze mieszkania, czy też samych lokatorów. Jeden z najciekawszych projektów, nad jakim mieliśmy okazję pracować.

Klient

Naszym partnerem przy tworzeniu BoxHouse była firma Hemnes, która zajmuje się wspieraniem startupów i finansowaniem ambitnych projektów IT. Są oni mocno związani z rynkiem nieruchomości (zarówno polskim, jak i zagranicznym) i dostrzegłszy brak aplikacji webowej dostępnej dla szerokiego grona użytkowników, postanowili coś z tym zrobić. Tak rozpoczęła się nasza współpraca w celu stworzenia aplikacji.

Rodzaj projektu

Aplikacja webowa

Rok

  • 2014

Opis Projektu 

Jako projekt całościowy, BoxHouse był wielkim wyzwaniem. Wymagał dokładnej analizy wymagań, która i tak miała być na bieżąco weryfikowana i poprawiana. Dodatkowo potrzebował zaprojektowania całej logiki aplikacji. Musieliśmy też dostosować sposób realizacji – wybrać odpowiednią metodologię wytwarzania oprogramowania. A – jak później się okazało – potrzeby aplikacji znacznie przerosły jej pierwotne założenia.
 
 

Rozwiązania

Jeden z naszych najbardziej zaawansowanych projektów aplikacji webowych. Oprócz trzonu aplikacji, czyli samego zarządzania nieruchomościami, w BoxHouse zaimplementowaliśmy wiele interesujących rozwiązań, m.in. moduł płatności, który obsługiwał płatności międzynarodowe PayPal. Ponadto system egzekwowania należności, system powiadomień sms. Integracja google maps oraz dostosowanie autouzupełniania i aktualizacji mapy ulepszyła proces dodawania nieruchomości.

Mieliśmy do czynienia z projektem tworzonym od zera, gdzie wiele potrzeb nie było jasno określone, dlatego do realizacji projektu wybraliśmy jedną z metodologii Agile – SCRUM. Dzięki zastosowaniu iteracyjnego podejścia do wytwarzania oprogramowania i testowania półproduktów przygotowana przez nas aplikacja lepiej spełnia realne potrzeby użytkowników.

Do stworzenia tak złożonej aplikacji, równocześnie zachowując jej prędkość i bezpieczeństwo, zdecydowaliśmy się na zastosowanie frameworka Symfony 2. Pomijając już ogromne doświadczenie zebrane w stosowaniu tego frameworka, solidność i elastyczność, jaką dysponuje, czyniła go jednym z najlepszych kandydatów do implementacji tego projektu.

BoxHouse był projektem pełnym małych i dużych wyzwań. Pozwolił nam na zastosowanie najnowszych rozwiązań związanych z płatnościami, obsługą sms-ów, windykacją. Zaawansowane zarządzanie nieruchomościami i użytkownikami, bogate testy aplikacji pozwoliły solidnie ją zabezpieczyć. Ogromne doświadczenie w tworzeniu aplikacji i zarządzaniu projektem, w połączeniu z zadowolonym klientem i nietuzinkowym produktem sprawiło, że BoxHouse stał się jednym z naszych ulubionych projektów.

Back to top