itmore 2017-01-20

Ranking dostawców internetowych w 2016 roku

SpeedTest.pl podsumował 2016 rok pod względem prędkości internetu i jego dostawców. Jako, że jego użytkownicy mierzyli prędkość swoich łączy ponad 20 milionów razy, jest to wiarygodne i miarodajne źródło danych. W rankingu ogólnym uwzględniono testy przeprowadzone bezpośrednio na stronie, natomiast w rankingu internetu mobilnego i LTE, te wykonane przez aplikację mobilną.

Każdy operator musiał znaleźć się co najmniej sześć razy w zestawieniach miesięcznych, aby trafić do rankingu rocznego. Ranking został przygotowany w oparciu o najważniejszy parametr dla większości użytkowników, jakim jest prędkość pobierania danych z Internetu (ang. download). W kategorii ogólnej liderem jest firma UPC, drugie miejsce zajmuje Vectra a trzecie Multimedia. Bardzo cieszy wzrostowa tendencja prędkości internetu. W ubiegłym roku, każdy z tych operatorów przyspieszył o 10 Mbps.

W kategorii internet mobilny zwyciężyła firma Orange. Ranking powstał na podstawie pomiarów prędkości Internetu mobilnego w telefonach będących w zasięgu sieci 3G lub 4G a testy, przeprowadzone były za pomocą aplikacji mobilnych na android i iOS. Na drugim miejscu znajduje się T-Mobile, na trzecim Plus, a na czwartym Play.

W kategorii Internetu LTE pierwsze miejsce zajęli ex aequo T-mobile i Orange. Współzawodnictwo trwało cały rok, a różnica w średnich prędkościach między tymi operatorami wyniosła zaledwie 150 kbps. Podobnie jak w rankingu mobilnym kolejne miejsca należą do Plus i Play.

Co planowane jest w 2017 roku?

Jeśli chcecie zmierzyć prędkość swojego internetu zapraszamy na stronę speedtest.pl

Back to top