Menu
en
Easy Redmine budżet projektu

Budżetowanie projektów – wskazówki i błędy

Budżetowanie projektów zasadniczo odnosi się do kumulacji szacunków wszystkich kosztów związanych z projektem. W jednym dokumencie zawarte są szczegóły wszystkich kosztów, które mają zostać poniesione przez cały czas trwania projektu, z podziałem na odpowiednie kategorie. Budżet projektu jest bardzo przydatny na wielu etapach każdego projektu.

(więcej…)

Wdrożenia systemów informatycznych

Wdrożenia nowych systemów informatycznych to naturalna kolej rzeczy w większości rozwijających się firm. Jeśli zwiększa się ilość procesów w przedsiębiorstwie, prędzej czy później wystąpi konieczność wdrożenia systemu, który te procesy uporządkuje, zoptymalizuje i zautomatyzuje, co ma znaczący wpływ na oszczędność czasu pracy i pieniędzy. Zakup dobrego oprogramowania to tylko połowa sukcesu, równie ważne jest jego wdrożenie, dlatego ważne jest, aby na całość spojrzeć szerzej i podejść do tego kompleksowo. (więcej…)

Integracje systemów cz.II – Easy Redmine i GitLab

Integracja systemów informatycznych ma na celu skomunikowanie ze sobą poszczególnych aplikacji oraz umożliwienie korzystania przez wszystkie systemy z tych samych zasobów. Pomimo, że funkcje w każdym z programów są zupełnie inne, to część wykorzystywanych danych bądź urządzeń jest taka sama dla więcej niż jednego z nich. Zintegrowane systemy oprogramowania dają nam większe możliwości i korzyści niż gdybyśmy korzystali z każdego programu osobno. (więcej…)

Szacowanie projektów w Easy Redmine

Szacowanie projektów jest niezwykle ważnym elementem zarządzania projektami. Zakres projektu, koszt projektu i czas projektu to główne parametry określające projekt. Mianuje się je czasami jako „magiczny trójkąt”. Wszystkie te trzy składowe są od siebie zależne i muszą być razem definiowane a zmiana jednego z nich ma wpływ na pozostałe.  (więcej…)

Co to jest Audyt Informatyczny i dlaczego warto go zrobić?

Czy znasz dobrze infrastrukturę IT w swojej firmie? Czy robiłeś kiedykolwiek inwentaryzację posiadanych zasobów IT? Jeśli nie, to warto zrobić audyt informatyczny. Dzięki niemu dowiesz się wszystkiego o funkcjonującej infrastrukturze IT oraz tego, co należy uporządkować lub można poprawić, rozwinąć czy  zoptymalizować.   (więcej…)

Integracje systemów cz.I – Easy Redmine i ERP Comarch XL

Easy Redmine powstał na bazie systemu Redmine, który wzbogacono dodatkowo o wtyczki znacznie zwiększające funkcjonalność oprogramowania.. Połączenie nowego projektu mobilnego z najbardziej poszukiwanymi wtyczkami i funkcjami sprawia, że zarządzanie projektem jest przyjemniejsze, poprawia komunikację, wygodę użytkownika oraz oszczędza czas. (więcej…)

Jak Easy Redmine pomaga pracownikom zdalnym w utrzymaniu wydajności i efektywności?

Przez COVID-19 miliony ludzi czynnych zawodowo z całego świata przeniosło się z biur do swoich domów. Praca zdalna nie jest nowością, ale wraz z pandemią ewoluowała od alternatywy i możliwości do konieczności. Chociaż niektóre gospodarki stopniowo zaczynają ponownie rozwijać skrzydła i gdzieniegdzie wszystko wraca powoli do normy, wiele firm z pewnością będzie kontynuować wdrażanie elastycznej organizacji pracy w tej trudno przewidywalnej przyszłości.  (więcej…)

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

Działalność gospodarcza w dzisiejszych czasach w dużej mierze związana jest z infrastrukturą IT. Niemalże w każdej firmie jest komputer, internet, sieć a nawet serwer, więc naturalnym jest, że nawet najmniejsza infrastruktura informatyczna wymaga kompleksowej obsługi, opieki, wsparcia a od czasu do czasu interwencji specjalisty. (więcej…)